Architektura: Dom społeczności Ta Phin / 1 + 1> 2

Dzięki uprzejmości + 1> 2 Architekci: + 1> 2 Lokalizacja: T.
Ph.
N, Sa Pa District, prowincja Lao Cai, Wietnam Projekt Architekci: Hoang Thuc Hao, Pham Duy Tung, Nguyen Thi Minh Thuy Kierownik projektu: Red Dream Project Rok projektu: 2012 Zdjęcia: Dzięki uprzejmości + 1> 2 + 24 Strona projektu znajduje się w Unit 1, Xa Seng Village, gmina Ta Phin, 17 km od centrum miasta Sapa, popularna atrakcja turystyczna na północy Wietnamu.
Projekt jest wielofunkcyjnym domem społeczności, który przyczyni się do lokalnego wzrostu gospodarczego, usprawni rozwój turystyki i zmaksymalizuje lokalny potencjał.
Projekt jest również rozwijany w kierunku zrównoważonego rozwoju dla lokalnej społeczności poprzez zachowanie zasobów naturalnych i środowiska, a także wzmacnianie lokalnej różnorodności kulturowej i tradycyjnego rękodzieła.
Program działań obejmie strategie szkoleniowe dla lokalnych mieszkańców w zakresie zrównoważonego rolnictwa, turystyki i zarządzania projektami.
Dom wspólnoty zostanie włączony do ogrodu ziołowego i będzie obejmował przestrzeń roboczą, salę wystawową dla lokalnego wyrobu rękodzieła, małą bibliotekę, centrum komunikacyjne, a także studio dla programu szkoleniowego.
Wszystkie powyższe działania były wspierane i doradzały nie tylko miejscowa ludność, ale także władze i inne stowarzyszenia społeczne.
Dzięki uprzejmości + 1> 2 Forma budynku została zainspirowana tradycyjnym czerwonym szalem kobiety z mniejszości Dao, a także formą górzystej topografii Sapy.
W budynku wykorzystano lokalną siłę roboczą i materiały, takie jak kamień, drewno z recyklingu, cegła adobe.
oraz inne zrównoważone ekologiczne technologie, takie jak: system filtrów wody deszczowej, energia słoneczna, 5 przedziałowe zbiorniki septyczne, energooszczędne kominki, wykorzystujące dodatkowe ciepło z kominka.
Sekcja 01 Rozważano również lokalizację domu kultury: znajduje się w centrum gminy, obok szkoły podstawowej i publicznej stacji mielenia ryżu, dzięki czemu może zmaksymalizować wykorzystanie wszystkich powyższych ośrodków i łatwo jest być uznane przez turystów.
Dzięki uprzejmości + 1> 2 Dom wspólnoty właśnie został otwarty na krótki czas, jednak otrzymuje wiele komplementów i wsparcia od lokalnej społeczności.
Mamy nadzieję, że w przyszłości ten sam pomysł zostanie zastosowany dla innych społeczności, szczególnie dla gmin mniejszości.
Dzięki uprzejmości + 1> 2 Plan sytuacyjny 01
[podobne: starostwo powiatowe legionowo wydział komunikacji, wkręty samogwintujące typu sw do blach cena, konsorcjum stali zielonka ]

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

Powiązane tematy z artykułem: konsorcjum stali zielonka starostwo powiatowe legionowo wydział komunikacji wkręty samogwintujące typu sw do blach cena

Polecamy rowniez:


Najczęściej czytane:
Remont łazienki

W naszych czterech kątach staramy się robić poszczególne remonty sukcesywnie, a co za ty idzie na takim poziomie, jakiego oczekiwalibyśmy. Ponieważ jak wiadomo posłużą nam one przez kilka, a nawet kilkanaście następnych lat. Wszystko uzależnione jest od naszych decyzji, jak również i działań. Ponieważ obszar opowiadający się za urządzaniem łazienek jest naprawdę obszernym. Wystarczy zajrzeć […]

Jak urządzić małą łazienkę?

W blokach najczęściej spotykamy się z małymi łazienkami. Jest to spory problem, jeżeli chodzi o urządzenie łazienki. Mieszkanie w blogu ma dość ograniczoną przestrzeń na takie pomieszczenia jak: kuchnia, czy łazienka. Nie możemy sobie pozwolić na wstawienie dużej wanny o nietypowym kształcie, czy mebli, które proponują najlepsi projektanci wyposażenia łazienek.  Można co prawda wstawić miniaturowych […]

DevURL
Partnerzy naszego serwisu: